0216 650 97 27 0535 869 19 09

Akdedektif.com

Menü

Şirket Araştırması

Memur ya da işçi olarak çalışmak istemeyen, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin en büyük hayali bir şirket kurup, başarılı şekilde ticaret yapmaktan geçiyor. Bunun yanında bu alana adımı atmış olup, daha da büyümek isteyen kişiler de bulunuyor. Her iki türdeki kişiler ya sadece kendilerine ait şirketle iş yapıyor ya var olan şirkete ortak oluyor ya da ortaklaşa yeni bir şirket kuruyor. Yalnız şunu unutmamak gerekiyor. Kendi işinin patronu olmak, ticaret yapıp bolca para kazanmak ilk başta insanın kulağına hoş geliyor. Ancak bu işin güzel yanlarının yanı sıra çok büyük riskleri de bulunuyor. Allah göstermesin tüm varını yoğunu bir işe yatıran kişi, bir dakika içinde batıp, dünyanın en zor durumda bulunanlarından birisi olabilir. Bugün milyarlarla oynarken, yarın meteliğe kurşun atmamanızın hiçbir garantisi bulunmuyor. Bundan dolayı eğer bir şirket kurma ya da şirkete ortak olma gibi bir düşünceniz varsa, işe sağlam adımlarla başlamanızı, ayağınızı yere sağlam basmak için mutlaka şirket araştırması yapmanızı öneriyoruz.


Yeni bir iş sahasına girmek ya da bir şirkete ortak mı olacaksınız? İş alanı ya da şirket hakkında bilgi sahibi değil misiniz? O zaman şirket araştırması yapmadan o işe soyunmak, hiç de mantıklı bir yol olmayacaktır. Ancak bu konuda size destek olacak çok iyi bir yöntem bulunuyor. Son dönemde bu tür kişilerin işini kolaylaştıran dedektiflik şirketimiz, tüm bu konularda sizin nefes almanıza yardımcı oluyor. Bir şirkete ortak olmaya karar veren kişi, dedektiflik şirketimize başvurup, hedef şirketle ilgili şirket araştırması yapılmasını talep ediyor. Dedektiflerimiz de gerekli bilgiler alındıktan sonra vakit kaybetmeden araştırma ve takip çalışmalarına başlıyor. Şirketin ticaret sicili, karıştığı davalar, vergi durumu, çalışanları ile ilişkileri, sahte evrak davası geçirip geçirmediği, taciz konuları ve güvenilir olup olmadığı, son durumu gibi bir çok konu araştırılıyor. Şirketin geçmişiyle ilgili tüm bilgileri toplanıyor. Ayrıca, ortaklık kurmak istediğiniz bu şirketin piyasa araştırması da yapılıp, rapor halinde size sunuluyor. Adeta şirketin röntgeni çekilip, böylece yeni işinize güvenle adım atmanız sağlanıyor.


Eğer ortaklık değil de yeni bir şirket kurmaya karar verdiğinizde de dedektif şirketimiz yardımınıza koşuyor. Şirket kurmaya mı karar verdiniz? İş yapacağınız alanın ihtiyaç durumu, rakipleriniz, avantajlı ya da dezavantajlı yönleriniz, yasal konular, alandaki riskler, fırsatlar, sizi bekleyen zorluklar gibi birçok konuda uzman ekibimizce gerekli araştırmalar, incelemeler yapılıyor, bilgiler toplanıyor, alanın etüt çalışması yapılıyor. Ardından da bilgiler rapor haline getirilip, size sunuluyor. Siz de böylece alanla ilgili yeterli bilgiye sahip olup, daha sağlam ve kendinizden emin şekilde piyasaya atılmış olursunuz. Sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde yeni işe girişebilir, şirketiniz ve siz maddi ve manevi kayıplar yaşamadan endişelerinize son verebilirsiniz. Siz şirket sahipleri, yolsuzluklarla ilgili düşünce ve kuruntularla uğraşmayıp deneyimli ellerde yapılacak basit bir şirket araştırmasıyla büyük bir avantaj sağlamış olursunuz.
Eğer her iki durumda da şirket araştırması yaptırırsanız, etrafınızdan duyduğunuz şirket ya da işe dair konularla ilgili çelişkiye düşmeden gönül rahatlığıyla ortaklık işe atılabilirsiniz. Şeffaf ve temiz araştırma yöntemleriyle başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Kurumlarda yaşanan hırsızlıklar, elemanlar arasındaki tacizler ve fatura düzensizlikleri gibi sorunlar konusunda da ta en başından bir önlem alma şansınız olacaktır. Böylece başarılı bir iş hayatı sürüp, gönül rahatlığıyla yarına ulaşabileceksiniz .