Personel Araştırması

Personel Araştırması

Personel Araştırması

Ak Dedektiflik Bürosu müşterilerimizin talebi doğrultusunda her türlü Personel Araştırması ile profesyonel hizmet vermektedir.

 

Personel Araştırması hizmetinde almış olduğumuz özel dedektiflik belgesi ve eğitimimiz ile Özel Ak Dedektif firmasına vereceğiniz bilgiler doğrultusunda araştırma, takip ve veri analizleri ile Personel Araştırması yapıyoruz.

 

Şirket ve kurumlar personel alımı öncesi bazı adaylar hakkında detaylı personel dedektif araştırması yapılmasını isteyerek hukuk çerçevesi içerisinde personel seçmeyi tercih eder. Çalışma prensibi gereği tek odağının çalışma olmasını isteyen şirketler, personellerinin de aynı düşünce yapısında olmasını ister. Personel seçimi için herhangi bir sorun teşkil edebilecek durumların önceden tespiti için dedektiflik hizmetlerimizden yararlanmayı tercih ediyor.

 

Kurum ve kuruluşların tutarlı olarak büyüyüp gelişmesinde önemli bir yere sahip olan personel kalitesi, doğru ve etkili bir personel seçmek kaçınılmaz olamaktadır. Sizler de bu alandaki ihtiyaçlarınız için alanında uzman dedektif ekiplerimizden yardım isteyerek personel adayı hakkında detaylı bilgi ve belgeye ulaşabilirsiniz. Ak Dedektif personel araştırması hizmetleri konusunda 20 yılı aşkın süredir güvenilir ve profesyonel hizmetler sunar.

 

Personel Araştırması Nedir?

Çalışanları arasında güvenlik açığını kapatmak ve her bir çalışanı ile üst düzey güven bağı kurmak isteyenler için özel bir dedektiflik bürosu tarafından personel araştırması hizmetlerimizin önemi büyüktür. Pozisyonu gereği önemli sorumluluklar verilecek olan personelin güvenilir olması ve geçmiş çalışma hayatı önemli ipuçları vermektedir.

 

Bazı bireyler hırs haline getirdikleri şirket pozisyonları için yalan söyleme ve belgede sahtecilik gibi yollara başvurabiliyor. Olası bu tür durumları anında tespit etme özelliğine sahip olan Ak Dedektiflik Bürosu, kandırılma gibi durumlardan sizleri korur nitelikte personel araştırma hizmeti veriyoruz.

 

Uzun vadede çalışmak istenen personel adaylarının iş görüşmeleri esnasında kendilerini doğru ifade edememeleri ya da bazı detayları gizlemeleri dedektif personel araştırması hizmetini kurum ve kuruluşlar için zorunlu hale getiriyor. Sürekli personel değiştirmenin getireceği zararlar yerine personel adayının ayrıntılı bir şekilde araştırılması için bütçe ayırmak şirketler için daha avantajlıdır.

 

Personel Araştırması Nasıl Yapılır?

Personel araştırması için öncelikle Ak Dedektiflik Bürosu ile irtibata geçmelisiniz, bu yönde taleplerin bize gelmesi gerekiyor. Son yıllarda önemi ve beraberinde getirdiği faydalar keşfedildikçe dedektif personel araştırması hizmetine daha çok önem veriliyor. Personel adayı ile ilgili geçmiş iş deneyimleri, gerekirse aile yaşantısı ve çalıştığı tüm pozisyonların rapor halinde ilgili kişilere sunulması dedektif personel araştırması içeriğini oluşturuyor.

 

Kişi ve kurumlar sadece iş başvurusu aşamasında değil, mevcut personel için de dedektif araştırması ihtiyacı duyabiliyor. Siber suç sayılabilecek casus yazılımlarının çalışma bilgisayarlarına yüklenmiş olması gibi durumların tespiti için şirketimiz profesyonellik ve üstün gizlilik çerçevesinde dedektif hizmetlerini gerçekleştiriyor.

 

Personel Araştırmasının Yararları Nelerdir?

Personelin işe alınmadan önce bir dedektif tarafından araştırılması veya işe alındıktan sonra dedektif araştırması ile güvenilir olmaları ve yüksek performansta çalışmaları için personel araştırması yapılmasının yararları oldukça büyüktür. Araştırmaya konu olabilecek personel hakkındaki verilerin en doğru şekilde değerlendirilmesi ve işverenlerin objektif bir yaklaşımla karar verebilmelerini sağlamak profesyonel ölçekte gerçekleştirdiğimiz dedektiflik işlerinin temel amacıdır.

 

Ak Dedektiflik Bürosu olarak; Kurum ve kuruluşlarının kişisel ve resmi menfaatlerinin korunmasına yönelik yaptığımız personel araştırmaları yasal prosedürlerle desteklenerek her detayın tarafınıza iletilmesini kapsıyor. Bu sayede çalışma arkadaşı olan personelin olası kötü niyetine dair girişimlerin belirlenmesi, şirket itibarı, firma bilgilerinin personel tarafından sızdırılması, personelin ahlak yapısı ve alabileceğiniz önlemlerin bilinmesi açısından ve doğru personelin istihdam edilmesi bakımından hizmetlerimiz geniş bir kitleye hitap ediyor.

 

Personeller arası çıkar çatışmalarının söz konusu olması durumlarında daha çok karşılaşılan şirkete zarar verebilecek tutumlar, öncelik vereceğiniz dedektif personel araştırması hizmetlerimiz ile sorun olmaktan çıkacaktır.