Marka Patent Dedektifliği

Marka Patent Dedektifliği

Marka Patent Dedektifliği

Ak Dedektiflik Bürosu müşterilerimizin talebi doğrultusunda her türlü Marka Patent Dedektifliği ile profesyonel hizmet vermektedir.

 

Marka Patent Dedektifliği hizmetinde almış olduğumuz özel dedektiflik belgesi ve eğitimimiz ile Özel Ak Dedektif firmasına vereceğiniz bilgiler doğrultusunda araştırma, takip ve veri analizleri ile Marka Patent Dedektifliği yapıyoruz.

 

Sektördeki diğer marka ve işletmelerden ayıran marka tescili, çeşitli sembol ve ürün içerikleri ile belirlenen haklardan biridir. Markasını tescil ettiren ve patent alan işletmeler her türlü ürün ve hizmetlerini güvence altına alarak taklit ve çeşitli kötü niyetlere karşı koruma altına alır. Özellikle son yıllarda taklit ve sahtecilik girişimlerinin çoğalması marka patenti dedektifliği hizmetlerimize olan rağbetin artmasına neden oluyor.

 

Marka patentine sahip marka ve işletmeler marka kimliklerini ve tüm yasal haklarını bu belge ile güvence altına alıyor. Marka ve patent dedektiflik hizmetlerimiz ise kurumsa isminize yönel kötü amaçların ve girişimlerin araştırılması ve tespit edilmesi çalışmalarını içeriyor. Öncesinden bu tür olumsuz durumların tespit edilmesi, marka ismi ve logosunun taklit edildikten sonrası yasal sürecin daha kolay ilerlemesine katkı sağlıyor.

 

Marka Patent Dedektifliği Nedir?

Marka patentine sahip olduğu halde ürün ve hizmetlerinin taklit edildiğini gören kişi ve kurumlara hitap eden marka patent dedektifliği hizmetlerimiz, açılacak davanın seyrini olumlu yönde etkileyecek delil ve belgelerin mahkemeye sunulmasını sağlıyor.

 

Öncelikle ürün ve hizmetlerin kendi markanıza ait olduğunu ispatladıktan sonra, kötü amaçlı kişiler tarafından taklit girişimlerini de kanıtlamak için dedektiflik büyük ölçüde yarar sağlıyor. Verilen emeklerin karşılığını marka değeri yüksek bir işletmeye sahip olarak almak isteyenler için marka tescil işlemlerinin önemi büyüktür. Hak iddia edebilmek, marka değerini ve ürünlerini korumak için patent başvurusunda geç kalmamak dedektif araştırması ile haklı pozisyonda olmayı kaçınılmaz kılmaktadır.

 

Marka Patent Dedektifliği Nasıl Yapılır?

Hukuki açıdan markasını ve ürünlerini koruma amacıyla alınan marka patenti, kötü amaçlı kişileri çoğu zaman durdurmaya yetmeyebiliyor. Her türlü olasılığa karşı marka kimliğini korumak isteyen şirketler için verdiğimiz marka patent dedektifliği, uzman dedektif ekibinin üstün çalışmalarının sonucunda haklı olmayı kaçınılmaz kılıyor.

 

Bu alanda hizmet verme yetkinliğine belge ve izinlerle sahip olan firmamız, araştırılmasını istediğinizi kişi ve kurumların gizlilik kapsamında araştırılmasını sağlıyor. Profesyonellik gerektiren marka patent dedektifliği alanında amatör davranışlara yer vermeyen Özel Ak Dedektiflik Bürosu, geçmiş deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden yararlanarak müşterilerinin menfaatleri doğrultusunda profesyonel dedektif hizmetlerini sürdürüyor.

 

Marka Patent Dedektifliği Hizmetlerinin Avantajları

Marka ve tüm patenti size ait olan ürünlerin taklit edildiğini ya da kötü amaç için kullanıldığını çok geç fark edebilirsiniz. Bu aşamada hukuki bakımdan yürüteceğiniz mücadelenin lehinize sonuçlanması uzun sürebilir. Ancak marka patenti dedektifliği hizmetlerimize en başından müracaat etmeniz halinde markanıza karşın olası risk ve tehlikeleri önceden tespit ederek önleminizi alabilirsiniz.

 

Sizin emekleriniz sonucunda haksız gelir elde etme çabası içinde olan kişilerin bu amaçlarını delillerle boşa çıkarmak için marka patent dedektifliği hizmetlerimiz dilediğiniz an devreye giriyor. Kişi ve kurumların çıkarını gözeten dedektiflik hizmetlerimiz, yasalarla desteklenen hakların gerçek sahiplerine ulaştırılmasını kolaylaştırıyor. Böylece çeşitli sektörlerdeki şirketlerin yeni ürün ve hizmet piyasaya çıkarma istekleri de körelmemiş olmaktadır.