PERSONEL ARAŞTIRMASI

PERSONEL ARAŞTIRMASI

Konu bir iş başvurusu ve önemli bir pozisyon olduğunda ise yanlış beyanlar, yalan referanslar ve sahte evraklar bile devreye girebilir. Peki yeni işe alacağınız ve şimdilik sizinle paylaştığı öz geçmişinden farklı bir şey bilmediğiniz bir kişiye ne kadar güvenebilirsiniz? Böyle bir durumda birtakım araştırma ve takiplerde bulunmak, olası bir aldatma durumundan yol yakınken kurtulmak istersiniz. Biz de bu konuda deneyimli ve uzman kadromuzla sizlere yardım ederiz.

Personel Araştırması Nedir?

Şirketinize alacağınız bir kişinin size beyan ettiği eğitimlerin, başarıların ve referanslarının gerçek olup olmadığı, ile ilgili herhangi bir soruşturma ve dava açılıp açılmadığı, hırsızlık, taciz gibi konularda hakkında herhangi bir duyum olup olmadığı gibi konularda, sizin yapabileceğinizden çok daha profesyonel bir gizlilik ve araştırma süreci ile sizlere bilgi sahibi olmak istediğiniz kişi hakkında ayrıntılı bilgiler ve belgeler sunulmasıdır.

Personel Araştırması Ne şekilde Yapılır?

Adayın size vermiş olduğu bilgiler ve sizin bize vereceğiniz bilgiler ile beraber kendi takip ve araştırma yöntemlerimizi kullanarak, hukuki süreçlere uygun şekilde bilgi toplar, tespitleri yapar ve ulaştığımız gerçekleri sizinle paylaşırız. Referansları, iş tecrübeleri, sicil sabıka kayıtlarının gerçekliği gibi işinizin geleceği ile ilgili sizi zor durumda kalmaktan kurtaracak önemli sonuçlara ulaşırız.