Marka Patent Dedektifliği

Kullanım hakkı tamamen sizde olan markanızın güvenliğini korumak için marka patent dedektifliğine şirketler başvurmaktadır. Tescilli olan markanızda hizmetlerin veya ürünün haksız sebeplerden kullanıldığı tespiti halinde markanızın çıkarlarını koruyan ve ihlal eden kişileri tespitini yapan marka patent dedektifi uzmanlık gerektiren bir alandır.

Marka Patent Dedektifliği Niçin Önemlidir?

Marka patent dedektifliği ve önemi günümüz dünyasında taklitçilik ürün sahteciliği çok fazla olmaktadır. Bu tür durumların kullanılmasından doğan hukuki ve cezai sorumluluklar olmaktadır. Ülkemizde yasal olmayan hukuka aykırı üretme pazarlama birçok endüstri ürünleri taklit ürünler sahtecilik kaçakçılık yurt dışından getirilerek ülkemiz pazarına dahil edilen birçok ürün ciddi suçtur.

Marka Patent Dedektifliği Nedir?

Marka patent dedektifliği marka ya da herhangi bir ürününüzün taklidini piyasada satarak haksız kazanç elde eden ve markanıza ve firmanıza ciddi zarar veren, aynı zamanda yargılanabilmeleri için iyi bir ekibin titizlik ne araştırıp çalışması gerekmektedir. Bu yüzden marka patent dedektifi, eş zamanlı iyi organize olmuş tüm bilgileri karşılaştırarak taklit ürünün ya da sahte ürünlerin kaynağının bulunması için çalışmalar yapar.

Marka Patent Dedektifliği İçin Yapılması Gerekenler

Marka patent dedektifliğinde eğer markanın sahibiyseniz ve ürünlerinizin size ait olduğunu ispatlamanız gereklidir. Bundan dolayı ürünlerinizin tescilli olması gerekmektedir. Markanızın ve ürünlerinizin başka yerde kullanıldığını tespit etmeniz durumunda marka patent dedektifi uzmanından ve bir avukattan yardım almalısınız satılan ürünlere el konulması soruşturma yapılarak suçüstü yapılmasını talep edebilirsiniz.

Suçüstü yakalayabilmek için firma fatura vermiyorsa firmadan nakit olarak satılmıştır yazısı ve yetkili kişinin imzası ve firmanın kaşesinin basılması gerekmektedir aynı zamanda satış anında video ya da fotoğraf çektiğinizde Marka patent dedektifi ve hukukçular bu durumu delil olarak saymaktadırlar.

Marka patent dedektifliği için en önemli şey ticari faaliyette olan firmanın ürünlerinin ya da hizmetinin sahtecilik tespitini çok çabuk ve kısa sürede marka değerinize ve piyasadaki güveninize yönelik zarar edilmemesi açısından marka patent dedektifleri devreye girer ve uzman kadrosu ile profesyonel bir şekilde hizmet vermeye konusunda yetkilidirler.

Firmalar marka patentiyle ilgili sahtecilik tespit edildiğinde marka dedektifine ihtiyaç duymaktadırlar Marka patent dedektifinin ilk önceliği markanın değerini korumaktır. Marka dedektifinin yapacağı tüm hizmetler yasalara uygun olmak zorundadır. Yasalara uymayan marka dedektifleri firma sahiplerini de mesuliyet altına sokmaktadırlar. O yüzden marka patent dedektifi seçimi çok önem arz etmektedir.

Tüm mevzuatları ve yasalara uygun faaliyet gösteren resmi bir marka patent dedektifi yol gösterici olacaktır. İyi bir marka patent dedektifi profesyonel hizmet vererek firmanızı taklit eden yasalara uymayan kişilere markanızın değeri kadar tazminat davası açıp kazanabilirsiniz. Sizler de Özel Ak Dedektif Bürosu ile markanızın temsilinde içinizin rahat olması için firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz.