Boşanma ve velayet davası delil toplama

Boşanma davasını açan kişinin, boşanma sebebi olarak kanıtlama yükümlülüğü bulunur. Açılan boşanma davasında ispatı yapmak mecburiyetinde olan kişi davayı açan taraftır. Şayet dava açmaya sebep olan şey ispatlanamaz ise, dava mahkeme tarafından reddedilir.

Davaları için Deliller Toplama Şekli?

Boşanma da dava açan kişi yani davacı, iddia ettiği hukuki boşanma nedenleriyle alakalı olarak ispat sorumluluğuna sahiptir. Boşanmada İspat, davacı tarafından yapılmak mecburiyetindedir. Bu noktada bireyler delil olarak tanık beyanları veya farklı argümanlar kullanabilirler. Boşanmada İspat yapılamaz ise açılacak olan boşanma davası reddedilir. Boşanma davası açan kişilerin Boşanmada İspat aracı olarak hangi unsurları kullanabileceği doğru tespit edilmelidir. Her argüman delil olarak kullanılamayabilir. Burada hukuki açıdan delil sayılabilecek argümanlarla boşanma davasının yürütülmesi daha sağlıklı bir boşanma süreci geçirilmesini sağlayacaktır.

Boşanmada Delil Sayılabilecek Öğeler

Boşanma davaları için delil olarak kullanılabilecek unsurlar, boşanma davasının mahiyetine göre değişecektir. Bu noktada cep telefonu operatörünün kayıtları, fotoğraf, video, kredi kartı harcamaları, faturalar, otel giriş ve çıkış kaydı, mektup, günlük, cep telefonu mesajları, video, sosyal ağ paylaşımları, whatsapp konuşmaları, facebook mesajları, tanıklar… gibi pek çok argüman boşanmada delil olarak sunulabilir.

Boşanmada kullanılmak istenen delillere ilişkin olarak dikkat edilmesi gerekli olan husus, bu delilin hukuka uygun biçimde elde edilmiş olunmasıdır. Ak Dedektiflik olarak hukuka aykırı hiçbir delil sağlamıyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Dedektiflik hizmetlerimizden faydalanmak için bizi arayın, bize yazın yada ofisimizi ziyaret edin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

Tel: (0535) 869 19 09

Tel:(0546) 852 66 20

Tel:(0216) 650 97 27

İLETİŞİM FORMU

HİZMET BÖLGELERİMİZ